Lab4 - Spring MVC
Wstęp
Laboratorium nr 4 składa się z zadań umożliwiających skonfigurowanie środowiska roboczego i podstawową konfigurację Spring MVC do współpracy z tradycyjną technologią JSP oraz nowym rozwiązaniem - Thymeleaf. Konfiguracja Spring MVC polega na utworzeniu i połączeniu ze sobą komponentów zapewniających obsługę żądań HTTP wysyłanych przez przeglądarkę klienta.
Rys. 4.1 Obsługa żądania HTTP przez Spring MVC
-
Żądanie HTTP z przeglądarki klienta trafia do głównego punktu obsługi - Dyspozytora
-
Dyspozytor na podstawie adresu URL, typu żądania i informacji o odwzorowaniach obsługi określa, który z kontrolerów powinien obsłużyć to żądanie
-
Dyspozytor wysyła żądanie do wybranego kontrolera. Kontroler na podstawie parametrów przesłanych w żądaniu wykonuje zadania (np. pobranie danych z bazy danych)
-
Dane będące wynikiem działania kontrolera są zwracane jako model. Widok prezentujący te dane jest określony przez logiczną nazwę (niezależną od technologii widoków).
-
Dyspozytor używa producenta widoków do przekształcenia logicznej nazwy widoku w konkretną implementację.
-
Dyspozytor przesyła model (dane) do implementacji widoku, który generuje odpowiedź.
-
Wygenerowana odpowiedź jest zwracana do klienta.
Zadania
Opis zadań do wykonania na zajęciach znajduje się w udostępnionym [dokumencie Google] (https://docs.google.com/document/d/1lB9ZljQxXTFkLlygDkCXm5yyNGvQ6EKygyoUcTgCgLE/edit?usp=sharing “lab4 opis i zadania”).
Projekty gradle/spring potrzebne do wykonania zadań są umieszczone w [pliku archiwum] (http://detox.wi.zut.edu.pl/ww/lab4/lab4-projekty-2019.zip “lab4-projekty-2019.zip”).